Czy warto zamontować rolety zewnętrzne?

rolety zewnętrzne czy warto montować

Jeszcze kilka lat temu dość rzadko spotykane, ale obecnie coraz częściej widać w oknach zamontowane rolety zewnętrzne i trudno się temu dziwić, ponieważ korzyści tego rozwiązania są naprawdę bardzo wymierne. Lista zalet rolet zewnętrznych jest zdecydowanie dłuższa niż wad. Z tych drugich można jedynie wspomnieć o cenie oraz ewentualnej konieczności podejmowania decyzji w odpowiednim momencie, jeżeli zależy nam na konkretnym rodzaju rolet.

Tego typu rolety idealnie sprawdzą się w okresie zimowym, ponieważ skutecznie chronią przed utratą ciepła z pomieszczenia, a zarazem stanowią barierę dla przepływu zimna z zewnątrz. Dzieje się tak, gdyż powstaje poduszka powietrzna pomiędzy oknem a spuszczoną roletą. W przypadku rolet wypełnionych pianką poliuretanową oszczędności mogą wynieść nawet 30-40%, więc zysk w skali roku okazuje się całkiem spory, co odczuje się w rachunkach za ogrzewanie.

Również w miesiące letnie rolety spełniają ważne zadanie.Kiedy na zewnątrz panują nieznośne upały, to spuszczenie rolet zewnętrznych pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniach o kilka stopni. Chyba każdy, kto był kiedykolwiek w krajach basenu Morza Śródziemnego zauważył, jak powszechne są tam rolety zewnętrzne. Trudno się dziwić, wszak przy temperaturze 35°C roleta z pianką poliuretanową i grubością pancerza 7,5 mm daje odpocząć od upału, gdyż we wnętrzu będzie 25-26°C, a tym samym nie potrzeba dodatkowych i dużo większych wydatków na klimatyzację.

Można wręcz powiedzieć, że dzięki roletom zewnętrznym dbamy o środowisko naturalne, ponieważ zmniejsza się zużycie energii niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń w zimie oraz do ochłodzenia w miesiącach letnich.Rolety chronią również okna przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak opady i silnie działające promieniowanie ultrafioletowe, które negatywnie wpływają na strukturę stolarki okiennej, zwłaszcza drewnianej. Z kolei ramy z PVC są dość wrażliwe na zmienne temperatury i mocne nagrzewanie. Dzięki roletom znacznie wydłuża się trwałość skrzydeł okiennych.

Zadzwoń teraz
Nawiguj